Завдання дизайнера – розробити інтерфейс, де оптимізація не заважатиме працювати основному продукту, а анімації та інші медіа не сповільнювали роботу. Іншими словами, важливо стиснути графічні дані без втрати якості. Це те, що людина отримує під час роботи з додатком або сайтом. Фокус UX спрямований на методах вирішення проблем користувачів. І хороша робота розробників у цьому плані допомагає отримати кращий дизайн у 2024. За допомогою користувацького інтерфейсу вдається визначити візуальну сторону будь-якого товару, продукту, послуги.

Дослідження в UI-дизайні

Так менше шансів, що зручний продукт зроблять візуально неякісним або навпаки — ти відповідаєш за обидві складові. Ми поспілкувалися з Дімою Напрієнком, який брав участь у розробці додатка для Sense Bank та покращував сторінки джоб-сайту Jooble. Маючи 7+ років досвіду в галузі, Діма почав менторити новачків. Коли продукт готовий та пройшов всі етапи дизайн-процесу, він може бути випущений на ринок та наданий користувачам. Процес створення UX-портфоліо висвітлює ключові моменти вашого процесу проєктування та дозволяє показати іншим, хто ви як дизайнер, ваші навички та досягнення. Нижче, ми підготували простий в освоєнні матеріал по цих термінах.

Хто такий дата-аналітик і чим він займається

Результат проведення тестування дерева ви можете побачити нижче. Розгорнутий аналіз бізнес-моделі й основної ринкової інформації про конкурентів. Будь-який крок може супроводжуватись презентацією — прототипів, концепту тощо.

Дослідження в UI-дизайні

Дизайн дасть змогу передати основну ідею продукту, визначає ставлення людей, показує турботу про користувача. З його допомогою розробники з’єднують віртуальний і реальний світ, додаючи 3D, імерсивну прокрутку тощо. У статті детальніше розберемо тренди UX/тренди UI 2024 року, це допоможе бізнесу процвітати в майбутньому.

Створення прототипу

Звісно, є (назвімо їх так) Біблії дизайну, які стануть неактуальними десь за років два після кінця світу, як-от «Інтерфейси» Алана Купера. Але здебільшого книжки трішки програють статтям своєю актуальністю. Тестування інтерфейсу з користувачами тепер можна провести без вашої присутності чи навіть без наявності користувача, за допомогою сервісів, як-от UserZoom, VWO та їм подібні.

UX – це “user eXperience”, перекладається як досвід користувача. Дуже часто ці поняття плутають в міру того, що роботодавці і самі можуть не поділяти напрямки завдань, а тільки вимагають певний набір Скіл для конкретного проекту. При цьому дизайнери часто володіють навичками відразу двох напрямків, так як неможливо розробляти візуальну сторону сторінки, не розуміючи при цьому як з цим дизайном буде справлятися користувач. Давайте розберемо більш детально поняття UI / UX дизайну і з’ясуємо, в чому все таки їх відмінності. Вони визначають структуру інтерфейсу і функціональність і те, як всі частини програми організовані і пов’язані одна з одною.

Етичніший дизайн

Є, наприклад, окремі платформи-портфоліо для веб-дизайнерів, такі як Behance, Dribbble і A, де ви можете черпати натхнення. UI/UX дизайнер — це креативний фахівець, який проектує призначені для користувача інтерфейси. UI і UX — це два різних сторони дизайну, але частіше за все завдання по обох напрямках тісно пов’язані між собою, а тому їх робить один універсальний фахівець. Будь-яке налаштування зовнішнього вигляду товару (упаковка, ергономічність, зовнішня реклама) можна назвати UI/UX-дизайном, адже з його допомогою кінцевий продукт стає зручним для покупця. Різниця тільки в одному — сучасні UI/UX дизайнери використовують сучасні інструменти. Як правило, UI-дизайнер працює в дуеті з UX-ом, але за останніми тенденціями обов’язки обох співробітників стала виконувати одна людина — UI/UX дизайнер.

Наша робота як професіоналів UX – відстоювати інтереси користувача. Давно доведено, що користувачі з більшою ймовірністю виберуть продукти, які… Таким чином, у підсумку у вас буде n варіантів усунення проблеми, де n — кількість учасників.

Віддалена робота

Допомога користувачеві в діагностуванні й виправленні помилки (надання користувачеві інструкцій щодо виправлення помилок, що виникли в процесі користування). Гнучкість (надання можливості налаштування дій, які часто використовуються). Я бачив, як джуни ставали лідами й за рік, хоча це вакансія UX/UI Designer віддалено смішно. Серйозний левел отримують після 2–3 років постійного розвитку і навчання. Інформація подається структуровано і послідовно — отримуєш тільки те, що треба. Якщо в продуктах конкурентів шлях користувача більш продуманий або звичний, ніж у твоєму, ти ризикуєш втратити клієнтів.

Дослідження в UI-дизайні

Вони визначають структуру інтерфейсу і функціональність і те, як всі частини програми організовані та пов’язані один з одним. Якщо він працює добре, то у користувача буде хороший досвід після взаємодії з таким інтерфейсом. Але якщо навігація складна або інтуїтивно не зрозуміла, то швидше за все, користувач відчуває огиду при взаємодії з інтерфейсом. Основне завдання UX дизайнера полягає в тому, щоб уникнути другого сценарію.

Робиш ДЗ та готуєшся до нового заняття

Але наші курси UI/UX призначені для отримання інших, складніших і найпопулярніших навичок. Отже, як ми говорили вище, UX дизайнер вирішує, як буде працювати користувацький інтерфейс, а UI-дизайнер вирішує, як буде виглядати користувацький інтерфейс. Це паралельний процес, і дві команди дизайнерів, як правило, працюють в тісній співпраці. Користувацький досвід додатка визначається тим, як користувачі взаємодіють з додатком. Є досвід користувача інтуїтивно зрозумілим або навпаки заплутує його?

А тепер уявіть, що на пошук інформації замість 0,7 секунди йтиме 15 секунд. Тоді при збереженні лаконічного інтерфейсу (UI) користувальницький досвід (UX) зміниться https://wizardsdev.com/ в гірший бік. Ще портфоліо можна оформити як презентацію, але тут є нюанс. Слайди в презентації горизонтальні, тому доведеться різати макети навпіл.

Варто пам’ятати, що такий досвід не виступає абсолютним замінником справжніх користувачів, але дає велику перевагу перед його повною відсутністю. Цей метод пошуку та валідації ідей розв’язання проблем на початковій стадії я позичив у компанії Fjord — визнаного лідера сервіс-дизайну в Європі. Метод дуже простий на перший погляд, але вельми раджу хоч раз ним скористатися, щоб зрозуміти, наскільки він ефективний.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *